top of page

ЗВІТ ДИРЕКТОРА
Синельниківського професійного ліцею
за 2020-2021 н.р.

 

       Навчально-виробнича робота         

 

          Робота заступника директора з навчально-виробничої роботи Синельниківського професійного ліцею у 2020-2021 навчальному році проводилась згідно посадової інструкції та керуючись у своїй діяльності Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про загальнусередню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Положенням про навчально-виробничий процес в ПТНЗ, Статутом ліцею та чинними нормативно-правовими документами в галузі професійної освіти, а також плану роботи ліцею, навчально-методичного центру ПТО та Департаменту освіти і науки.

   У 2020-2021 навчальному році у ліцеї велась підготовка здобувачів освіти за наступними робітничими професіями:

  • Слюсар з ремонту рухомого складу. Оглядач-ремонтник вагонів;

  • Електрогазозварник. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах;

  • Кухар. Кондитер;

  • Кухар;

  • Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування.

        Станом на 30.06.2021 перехідний контингент складав 225 осіб.

         У 2021 році план набору за регіональним замовленням складав 135 осіб, які по закінченню ліцею отримають робітничу кваліфікацію, в тому числі 85 – на базі 9 класів, 50 – на базі 11 класів.

      Синельниківський професійний ліцей активно співпрацює із соціальними партнерами: державними органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, школами міста та району, підприємствами різних форм власності. Формами співпраці із соціальними партнерами є: ознайомлення з діяльністю підприємства, екскурсії, лекції, консультації, участь запрошених фахівців підприємств та організацій у кваліфікаційній державній комісії, участь потенційних роботодавців у формуванні змісту професійної освіти, вдосконаленні навчальних планів та програм, організації виробничого навчання та виробничої і технологічної практики, розповсюдження інформації про ліцей та рівні професійної підготовки.

У 2021 році було випущено 66 здобувачів освіти. 42  навчалися на базі базової загальної середньої освіти, 24 - на базі повної загальної середньої освіти. Працевлаштовано 65 здобувачів освіти. В цьому навчальному році було випущено 3 дітей-сиріт.

У зв’язку з продовженням карантину, лише 6 здобувачів освіти виявили бажання здавати  ДПА у формі ЗНО.

     Поіменні книги, книги наказів щодо руху контингенту, книги реєстрації видачі дипломів кваліфікованого робітника, атестатів про повну загальну середню освіту, свідоцтв про рівень кваліфікації наявні, пронумеровані і прошнуровані, оформленні та ведуться згідно інструкції.

          Згідно перевірки та наданих рекомендацій Центру оцінювання якості освіти, було оновлено та скориговано  ведення журналів теоретичного та виробничого навчання. Їх ведення відповідає вимогам інструкції.

   Навчальні кабінети забезпечені навчальною літературою, посібниками, але не в повному обсязі (підручниками з профтех. підготовки на 75 %;  підручниками з загально – освітньої підготовки майже на 90 %); в наявності паспорти кабінетів. Деякі плакати, схеми потребують осучаснення відповідно до вимог сьогодення з професії електрогазозварник; слюсар з  ремонту рухомого складу, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування (в майстернях).

 

Робота старшого майстра

 

       Угоди на підготовку кваліфікованих робітників з підприємствами міста Синельникове та Дніпропетровської області відповідають встановленим вимогам. Адміністрацією ліцею було підписано договора на підготовку робітничих кадрів у 2020-2021 навчальному році з Синельниківьким пасажирським депо та ДОК «Дніпро».

          Стан організації професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки здобувачів освіти відповідає графікам навчального процесу, вимогам кваліфікаційних характеристик. Налагоджена системна роботи з організації навчально-виробничої діяльності: видаються відповідні накази, проводиться аналіз навчальних досягнень учнів з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки, належним чином організовується проходження виробничого навчання, кваліфікаційної атестації тощо, здійснюється контроль діяльності майстрів виробничого навчання та викладачів професійної підготовки.

Результати обговорювалися на засіданнях педагогічної ради, інструктивно-методичних нарадах при директорові та заступниках.

Здобувачі освіти Синельниківського професійного ліцею забезпечені робочими місцями для уроків виробничого навчання. Розроблено програми виробничої практики, ведеться облік виконання навчально-виробничих робіт під час практики, критерії оцінювання, організовано системний контроль за відвідуванням практики учнями керівниками практики від ліцею, здійснюється перевірка відповідності робочих місць здобувачів освіти на підприємствах відповідно до вимог програми виробничої практики. Щоденники, виробничі характеристики, акти обстеження робочих місць оформлені належним чином та зберігаються у навчальному закладі.

Державна кваліфікаційна атестація випускників у навчальному закладі базується на вимогах державних стандартів, нормативних документів, що регламентують організацію навчально-виробничого процесу. Затверджено склад державних кваліфікаційних комісій з кожної професії.

 

Виховна робота

 

        Система виховної роботи Синельниківського професійного ліцею заснована на ідеї педагогіки життєтворчості, сприяє становленню і розвитку особистості здобувача освіти, створенню ситуації успіху та самореалізації.

       У закладі створено громадсько-освітній простір виховання в атмосфері добра і творчості, взаємодопомоги і взаємоповаги, що дає суспільству модель ціннісних відносин.

     Документами, якими керується Синельниківський професійний ліцей у своїй діяльності, є Конституція України, Закони України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Статут ліцею, Річний план, посадові інструкції, інші нормативні акти, що регламентують роботу. 

Основною метою виховної роботи у 2020-2021 н.р., було продовження формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, готової протистояти асоціальним впливам, вміння вирішувати особисті проблеми, творити себе і оточуючий світ.

Головними завданнями виховної роботи були:

-  виховання морально і фізично здорового покоління,

- створення умов для здобуття якісної освіти,

- плідне партнерство між всіма учасниками освітнього процесу, для формування компетентностей, потрібних для успішної самореалізації в навчанні, праці та житті, розвиток здібностей, талантів і можливостей кожного здобувача освіти,

- розвиток вміння самовдосконалюватися, формування громадянської позиції, власної гідності, готовності до трудової діяльності, відповідальності за свої дії,

- в рамках карантинних обмежень оновлення змісту, форм та методів виховної роботи,

- національно-патріотичне виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей,

- забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного розвитку здобувача освіти,

- формування соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу,

-  підвищення відповідальності батьків та осіб що їх замінюють за освіту і виховання здобувачів освіти.

          Формуючи у підлітків поняття відповідальності, правову культуру, прищеплюючи повагу до прав і свобод людини і громадянина, питання правовиховної, правоосвітньої роботи розглядалось на педрадах, нарадах при директорі, методичних об’єднаннях класних керівників, на штабах профілактики.

         Ведеться  внутрішньоліцейний облік здобувачів освіти, схильних до правопорушень та відповідна робота з ними. Щодня в  закладі контролюється відвідування учнями навчальних занять, аналізуються пропуски без поважних причин, ведеться профілактична робота. Заходи превентивного виховання, спрямовані на попередження злочинів і злочинності.

         04 лютого відбулась зустріч з начальником служби у справіах дітей Сітало Н.М та представниками ювенальної превенції Синельниківського РВП ГУ НП в Дніпропетровській області Шило В.А. та Лесь В.В. Зі здобувачами освіти проведено профілактичну лекцію на тему: «Профілактика злочинів, правопорушень. Здоровий спосіб життя. Профілактика та розповсюдження соціально-небезпечних хвороб».

          Патріотичний напрямок покликаний забезпечити морально-політичну і практичну підготовку щодо виконання обов'язку – захисту Батьківщини, військової служби у Збройних Силах України. Цьому сприяли зустрічі з військовослужбовцями випускниками нашого ліцею та зустрічі з представниками військомату, а також учасників АТО та ООС. Для розуміння поняття патріотизму проведено патріотичну годину з елементами заняття із «ВПОРЯД» з молодими козаками рою.

           У 2020-2021н.р  вело свою діяльність МО класних керівників (Голова Криворудченко І.В). Робота велась згідно  з  принципами  і  положеннями   нормативних  і правових  документів про освіту, рекомендаціями МОН. Відповідно до плану роботи    методична  робота була спрямована  на  розвиток  творчої  особистості.  За період  2020/2021н.р. було  проведено  7 засідань,  на яких  було розглянуто  питання  планування   виховної  роботи  в класах,  опрацьовані  основні  нормативні  документи з  виховної  роботи,  проводились  психологічні  тренінги,  вивчалась робота,  яку проводили  класні керівники  з профілактики  правопорушень  серед  підлітків,  система  роботи з обдарованими  дітьми,  робота  з батьками, вивчалися новинки педагогічної  літератури  та передовий  педагогічний  досвід.

 

Здобувачі освіти прийняли участь у конкурсах різного напрямку, а саме:

  • ІІ щорічний Всеукраїнський пізнавальний конкурс «Я-Людина»,

  • ІVВсеукраїнському національно-патріотичному конкурсі «Ми патріоти України»,

  • Всеукраїнському національно-патріотичному конкурсі «Я- козацького роду»,

  • ІІІ щорічний Всеукраїнський пізнавальний конкурс «Європа це –Я»,

  • Привітай полярника з Новим роком.

 

Проведенонаступні тематичні лінійки:

-           до всесвітнього дня бібліотек;

-           молодь проти СНІДу;

-           дзвони Чорнобиля;

-           МАМО! Не має милішого слова;

  • до міжнародного Дня Рідної мови;

  • 207 річниця з дня народження Т Шевченка;

  • Масляна;

  • Лінійка присвячена тижню економічних дисциплін, до всесвітнього дня захисту прав  
                споживачів

  • До 150 річниці з дня народження Л. Українки

  • Ти знаєш, що ти людина

-            Дружба найбільший скарб

-            Лінійка з нагоди привітання та вручення грамот та подяк.

 

          Проведено захід з нагоди 15-го Всесвітнього дня вишиванки та до всесвітнього дня дитинства.

          26.02 в рамках тижня з професії «Кухар. Кондитер» відбувся виховний захід «Запрошуємо на чай».

           До свята 8 Березня підготовано та проведено святковий концерт.

           Всі заходи які проведені були спрямовані на розвиток творчої активності, формування культури особистості, прилучення до загальнолюдських, національних цінностей. Завданням цих заходів було формування комунікативних здібностей учнів, розвиток їхньої самостійності. Визначати ціннісні пріоритети виховної освіти підлітків. Віримо, що проведені заходи допомогли здобувачам освіти нагромадити досвід громадянської поведінки, сприяти їх духовному і творчому розвитку, соціалізації, створили необхідні умови для засвоєння духовних і культурних  цінностей, сприяли  вихованню  поваги  до  культури свого  народу.(Всю інформацію висвітлено на сторінках у Фейсбук та на сайті закладу).

          Документація з виховної роботи велася на достатньому рівні, здалася своєчасно. Оновлена згідно стандартів та рекомендацій.

         Закріплені бригади в рамках профорієнтаційної роботи активно пропагували досвід та професії під час зустрічей у школах міста та району. 16 квітня в ліцеї вперше проведено день відкритих дверей у форматі онлайн. Новий та цікавий досвід.

          В ліцеї навчаються 8 статусних здобувачів освіти, троє з яких є випускниками цього року.

          І надалі продовжує функціонувати гуртожиток для здобувачів  освіти. В 2020/2021 році проживали 18 здобувачів освіти. Учні проводили прибирання прилеглої території та кімнат.

           Колектив ліцею постійно працює над поліпшенням житлово-побутових умов для комфортного проживання дітей.

 

Психологічна служба.

 

         Важливе значення має тісна співпраця педагогічних працівників з практичним психологом ліцею, робота якого сприяє здійсненню особистісно-орієнтованого підходу до методичної підготовки викладачів та майстрів виробничого навчання, створенню атмосфери співробітництва в колективі. За  2020-2021 навчальний рік індивідуальнимконсультуванням було охоплено137 здобувачів освіти, 12 педпрацівників, 58 батьків.

          Щоденно потребуючі уваги здобувачі освіти консультувалися з питань та проблем, які їх турбували, як в психологічному кабінеті ліцею так і в гуртожитку, також в телефонному режимі в будь-який момент мали можливість зв’язатися із психологом.

          В корекційно-відновлювальній та розвивальній роботі проведено 17 тренінгів та занять з елементами тренінгу у групах.

         В плані психологічної просвіти зі здобувачами освіти ліцею на постійній основі проводилися інформаційні та виховні години, лекції, бесіди на різну тематику.

         Протягом року було проведено ряд тестувань для визначення учнів, які належать до «групи ризику» серед учнів І-ІІІ курсів. В груповому порядку, з кожним із здобувачів освіти було проведено профілактичні бесіди.

         Протягом навчального року приділялась  допомога та підтримка здобувачам освіти пільгових категорій: дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування, дітям з малозабезпечених та багатодітних сімей, дітям з зони ООС.     

         Важливиий напрям роботи психологічної служби є  робота з батьками. Для них були оформлені інформаційні стенди. Проводились консультації та профілактичні бесіди.

          Також важливим напрямком інформаційно-просвітницької роботи було підвищення обізнаності всіх учасників освітнього процесу про булінг, його наслідки, а також на навчання ефективного протистояння, у тому числі завдяки розвитку особистісних і соціальних (життєвих) навичок і педагогічних компетенцій. Так у ліцеї психологом були проведені:

  • «тиждень протидії булінгу в навчальному закладі» та правопросвітницька кампанія «Стоп булінг!».

  • «тиждень просвітницько-профілактичної роботи щодо протидії торгівлі людьми».

          Систематично виявлялись причини труднощів здобувачів освіти у навчанні, соціально-психологічній адаптації; вивчались та визначались індивідуальні особливості динаміки розвитку особистості, потенційні можливості в освітньому процесі, професійному самовизначенні. Для цього протягом навчального року були проведені: Діагностичні мінімуми, визначення міжособистісних стосунків у групі, методика «Соціометрія» для груп першого курсу, анкетування.

          За результатами діагностики проводилась  індивідуальна корекція – усунення виявлених труднощів соціально-психічного розвитку здобувачів освіти, зниження ризиків проблем адаптації до освітнього середовища, схильності до залежностей та правопорушень, різних форм девіантної поведінки. На тренінгових заняттях здійснювалась профілактика відхилень у розвитку та становленні особистості, міжособистісних стосунках, запобігання конфліктним ситуаціям в освітньому процесі.

         Для формування психологічної компетентності педагогічних працівників проводились міні-лекції, виступи на нарадах педагогічного колективу на теми: «Роль психолога в адаптації учнів до нових умов навчання»; «Попередження суїцидальної поведінки учнів» , «Булінг в навчальному закладі: поняття, причини та шляхи подолання», «Результати анкетування учнів «Булінг та його прояви у підлітковому віці та надання рекомендацій по згуртуванню здобувачів освіти».

          Психолог приймала участь в засіданнях «Штабу профілактики правопорушень» та щотижневих нарадах, навчально-методичних засіданнях, творчих та ініціативних групах.

          Оформлено та виготовлено інформаційний стенд «Поради практичного психолога», на якому висвітлювались наступні теми: «Мій заклад відкритий для всіх», «Міфи та факти про булінг», «Підготовка до ЗНО», «Репродуктивне здоров’я підлітків», «Правила безпечної подорожі».

          Розроблено та розповсюджені інформаційні буклети «Ні – торгівлі людьми!», «Булінг в навчальному закладі: причини, наслідки, та шляхи подолання»;»; «Послідовність підготовки до ЗНО»; «Як зменшити вплив стресу на дитину».

                       

Методична робота

 

Методична робота у Синельниківському професійному ліцеї проводиться відповідно до перспективного плану роботи ліцею, методичного кабінету та методичних комісій.

У 2020-2021 навчальному році педагогічний колектив продовжував працювати над науково-методичною проблемою: «Підвищення якості загальноосвітньої та професійної підготовки шляхомвикористання інноваційних  форм  та  методів  навчання».

У колективі працюють 28 педагогічних працівників, серед яких:

  • Викладачі – 8 чол.:

Спеціаліст – 2 (Бердюгін Б.Б., Щербак Д.В.);  І категорія – 4 (Візніченко Н.В., Сойко О.П., Барабанов В.В., Плішак І.В.);  вища категорія – 2 (Стрельцова А.І., Літау Л.О.); мають педагогічні звання викладач-методист – 1 (Стрельцова А.І.).

  • Майстрив/н – 13 чол.:

  1. тарифний розряд –6 (Скляренко Л.А., Солонець О.В., Карпенко С.В., Тарабарін В.О., Шматченко Н.О., Заіка В.В.);

  2.  тарифний розряд –3 (Ставманенко Д.М., Стрижак Ю.М.);

  3.  тарифний розряд – 2 (Ставманенко І.М., Стеценко Н.О.);

  4.  тарифний розряд –4 (Швець Г.Ф., Швець Є.Р., Тетерятник Л.І.).

Педагогічне звання майстер в/н І категорії – 3 (Швець Г.Ф., Швець Є.Р., Тетерятник Л.І.).

  • Керівник фізичного виховання – вищакатегорія;

  • Психолог– спеціаліст.

У 2020-2021 навчальному році пройшли атестацію 8 педагогічних працівників:

  • відповідність займаній посаді:

Карпенко Ганна Анатоліївна – заступник директора з навчально-виробничої роботи

  • присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії» і встановлення 12 тарифного розряду:

Привроцька Тетяна Іванівна – методист

Криворудченко Ірина Віталіївна – психолог

 

  • присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії» і встановлення 13 тарифного розряду:

Ставманенко Діана Михайлівна – викладач спецдисциплін

  • встановлення 12 тарифного розряду:

Солонець Олександр Васильович – майстер виробничого навчання

Тарабарін Вадим Олександрович – майстер виробничого навчання

  • встановлення 13 тарифного розряду:

Стрижак Юрій Михайлович – майстер виробничого навчання

Ставманенко Діана Михайлівна – майстер виробничого навчання

  • встановлення 12 тарифного розряду:

Ставманенко Інна Миколаївна – майстер виробничого навчання

Стеценко Наталя Олексіївна – майстер виробничого навчання

Успішно пройшли курси підвищення кваліфікації 1 викладач (Барабанов В.В.), 1 викладач спецдисциплін (Журавель А.М.), 4 майстра виробничого навчання (Стрижак Ю.М., Солонець О.В., Швець Є.Р., Тарабарін В.О.).

  У зв’язку із введенням карантину, заняття проводилися у дистанційній формі. Викладачі та майстри, які читають предмети, викладали завдання у Вайбері, Сlassroom.

На початку навчального року з метою реалізації поставленої мети були створені методичні комісії за професійним спрямуванням:

  • харчової  промисловості – керівник Тетерятник Л.І

  • машинобудівного профілю – керівник  Стрижак Ю.М.

  • залізничного транспорту – керівник  Швець Г.Ф.

  • суспільно-гуманітарних дисциплін – керівник  Стрельцова А.І.

  • природничо-математичних  дисциплін – керівник  Літау Л.О.

  • фізичного виховання та захисту України – керівник  Литвин Л.А.

  • класних керівників – керівник  Криворудченко І.В.

Кожна комісія працювала за розробленим та затвердженим планом роботи на навчальний рік. Щомісяця на засіданнях методичних комісій розглядалися питання порядку денного та проводився аналіз стану виконання раніше прийнятих рішень, рекомендацій педагогічної ради та методичного центру.

На засіданнях методичних комісій були проведені обговорення та звіти педпрацівників за результатами підвищення кваліфікації, стажування та визначення завдання на міжатестаційний період роботи.

Всі методичні комісії протягом року проводили тижні за професією та предметні тижні. Хочу відмітити комісію залізничного транспорту, харчової промисловості, суспільно-гуманітарних дисциплін, природничо-математичних дисциплін.

На протязі навчального року здійснювалось систематичне інформування педагогічних працівників щодо новітніх педагогічних технологій та публікацій щодо змісту і методики навчально-виробничої роботи.

  З метою активізації практичної діяльності педагогів, розширення можливостей методичної роботи, надання їй інноваційного характеру та сприяння вирішенню єдиної методичної проблеми наші викладачі прийняли участь:

  • обласний конкурс читців-декламаторів «ЗП(ПТО) Дніпропетровщини читають Шевченка»;

  • Всеукраїнський радіо диктант Національної єдності;

  • Селфі-акція «Вишиванка»

  • Флешмоб «Шевченко і сучасність»;

  • Шевченківські дні до річниці з Дня народження Т.Г.Шевченка;

  • Літературно-музична композиція «Як парость виноградної лози, плекайте мови» присвячена Дню рідної мови та 150-річниці з Дня народження Лесі Українки;

  • Інтегрований позаурочний захід із української літератури та виробничого навчання «Хороший кухар – справжній чарівник кухні»;

  • Участь у міжнародних та Українських конкурсах «Геліантус». «Геліантус-вчитель»;

  • обласний конкурс проектів з охорони праці «Безпечні умови праці – збереження здоров’я та життя» в номінації «Безпека праці в професії» - ІІІ місце (Скрібченко Микола).

Відповідно до єдиного плану методичної роботи щодо вивчення, узагальнення і впровадження передового педагогічного досвіду були вивчені потреби викладачів у підвищенні їх фахового рівня, мотивації їх діяльності у навчально — методичній роботі.

Для забезпечення курсового підвищення кваліфікації та стажування педпрацівників був розроблений план-графік, що враховував освіту, фах, результати діагностики, потреби та запити педагогів.

Проведена організаційна робота направлена на:

  • теоретичне підвищення кваліфікації з професій та методичної підготовки шляхом індивідуального та групового навчання,

  • підвищення кваліфікаційного рівня під час стажування;

  • оволодіння сучасними технологіями виробництва.

Педагогічні працівники пройшли вебінари, це:

«Використання сучасної інформації»;

«Проблеми сучасної і шкільної освіти»;

«Практичні поради під час карантину»;

«Онлайн-тести як інструмент перевірки знань в умовах дистанційного навчання. Як зробити свої тести надсучасними» і т.д.

На протязі 2020-2021н.р. систематично проводився огляд матеріалів періодичної преси та видань спеціального спрямування.

З 08.10 по 30.10.2020 року викладачі загальноосвітніх предметів провели І етап олімпіади з тих предметів, які вони викладають за завданнями, складеними на рівні програмових вимог, які погоджено з методичними комісіями. Потім ІІ тур проводили онлайн по 2 здобувача освіти. В наказі департаменту освіти і науки наш ліцей відмічено що виявив найбільшу активність. У рейтингу серед 53 навчальних закладів області за результатами ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2020/2021 навчального року наш ліцей зайняв 40 місце.

Викладач української мови  та літератури Стрельцова А.І. з 09 листопада по 13 листопада 2020 року провела в ліцеї тиждень української мови та літератури.

  1. 09 листопада прийняли участь у Всеукраїнському радіо диктанті Національної єдності педагогічна працівники та здобувачі освіти ліцею.

  2. Був проведений Патріотичний онлайн-квест поезій «Синельниківські перлини», в якому взяли участь учні І та ІІ курсу.

  3. Упродовж тижня проводилося селфі – акція «Вишиванка». В акції прийняли учні груп № 6 професії «Кухар. Кондитер» та № 8 професії «Слюсар з ремонту рухомого складу. Оглядач-ремонтник вагонів»  

Також згідно плану тижня вона провела перший етап XXІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. В якому взяли участь:

10 клас (1 курс) – 6 учнів

11 клас  – 8 учнів. З них:  2 курс – 4  учні, 3 курс – 4 учні

Усього – 14 учасників конкурсу

На другий етап надіслала роботи двох переможців першого (очного) етапу для участі у ІІ (заочному) етапі  конкурсу:

Фомічова Тамара Миколаївна,  10 клас (1 курс)

Полякова Валерія Вадимівна,  11 клас  (2 курс)

З 17.11.2020 по 23.11.2020 року викладач української мови та літератури Стрельцова А.І. провела перший етап ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка в якому взяли участь:

10 клас (1 курс) 4 здобувачів освіти

11 клас  – 5 здобувачів освіти. З них:  2 курс – 3  здобувачі освіти, 3 курс – 2 здобувачі освіти

Усього – 9 учасників конкурсу

Надіслали роботи двох переможців першого (очного) етапу для участі у ІІ (заочному) етапі  конкурсу:

Фомічова Тамара Миколаївна,  10 клас (1 курс)

Полякова Валерія Вадимівна,  11 клас  (2 курс)

Відповідно до плану роботи методичної комісії залізничного транспорту ліцею з  02 листопада по 06 листопада 2020 року був проведений Тиждень з професій залізничного транспорту під гаслом: «Залізниця – наша ти мета, вибір ми зробили на життя!» Під час Тижня були проведені конкурси профмайстерності та урок-конкурс виробничого навчання в групах № 3 та № 8. Під час теоретичної частини учні виявили свої знання за допомогою  тестування. Під час практичної частини учні ІІІ курсу виконували завдання згідно з навчальною програмою «Виявлення несправностей колісних пар, з якими забороняється випускати рухомий склад в експлуатацію». Переможцями стали такі учні: група № 3 – Скіпочка Віталій, Мішков Микола.  Учні ІІ курсу показували свої знання та практичні навички з розбирання, збирання, перевірки роботи автозчепу – переможці Адаменко Владислав, Москаленко Максим, Скрібченко Микола, Криворудченко Андрій, Мустафаєв Артем. Найцікавішим для учнів було проведення челенджу з професії «Я залізницю в долі обираю». Активну участь прийняли учні І та ІІ курсів. 

2020 – 2021 навчальний рік – рік математики. Викладач Плішак І.В. запланувала ряд міроприємств на навчальний рік. У І семестрі вона провела: у вересні-жовтні графічний конкурс «Математика в житті» та інтелектуальну математичну гру «Хто розумніший». В листопаді математичний турнір серед здобувачів освіти ІІ курсу.

Підводячи підсумки слід зауважити, що недоліками методичної служби ліцею є недостатня практична спрямованість наставництва, недостатня активність роботи більшості методкомісій, педпрацівників, які атестуються, взаємовідвідування уроків, не контролюється належне ведення журналів теоретичного навчання.​

            

Фізичне виховання, та Захист України

         Методична комісія з фізичного виховання та захисту України працювала згідно навчальних планів і програм, які виконані в повному обсязі. Під час дистанційного навчання зі змішаною формою викладачі працювали згідно річного плану роботи ліцею та розроблених індивідуальних планів, затверджених методичною комісією. В цей час викладачі працювали на різних освітніх платформах (вайбер, класрум, сайт ліцею), і відправляли здобувачам освіти найбільш інформативні короткі відео-ролики, які сприяли найбільше ефективному засвоєнню програми.

         Згідно календарного плану були проведені спортивні змагання з дотриманням санітарних вимог із настільного тенісу, гирі, гімнастичного триборства в стінах ліцею. А також здобувачі освіти ліцею приймали участь у міських змаганнях з волейболу. Команда ліцею посіла ІІІ місце.

        Секція з боксу вперше прийняла участь в соціальному проєкті міського голови «Активні парки-локації здорової України», проведено майстер-класи зі  здобувачами освіти відпрацювання елементів з боксу: (атакуючі дії, захисні дії та контратакуючи дії та двобій).  
       Разом зі здобувачами освіти були проведені роботи по впорядкуванню території ліцейного стадіону, здійснений покос трави і прибирання, а також фарбування спортивного майданчика.

           Викладач захисту України Швець Є.Р. займався підготовкою команди ліцею до участі у Всеукраїнській військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»): стройова підготовка, стрільба, надання першої медичної допомоги.

         14.06.21. було проведено відкритий захід з військової топографії.

         Викладач предмету «Основи медичних знань» Каляєва О.М. провела практичне заняття «Кровотечі. Способи зупинки». Крім того разом зі здобувачами освіти ліцею були проведені інформаційні акції «Чому не можна піднімати підозрілі предмети?» і практичне заняття «Застосування прийому Хеймліка при удушенні».

 

Робота бібліотеки

 

Робота бібліотеки у 2020-2021 н.р.  велась згідно річного плану роботи ліцею з корективами на локдаун.

Було проведено бібліотечні уроки для І, ІІ курсів:

«Бібліотеки – скарбниці духовності»;

«Правила користування бібліотекою»;

«Словники і енциклопедії – помічники у навчанні»

 Проведено виховні години:

«Мир – найголовніше слово на землі»

«Що святкуємо 14 жовтня»

«Запали свічку пам’яті»

«Не дай СНІДу жодного шансу»

Під час локдауну були проведені онлайн заходи до святкування Дня української писемності.

Відзначені ювілейні дати письменників М.Рильського, Лесі Українки, П.Тичини.
Участь в тижнях з професії:

  • «Кухар. Кондитер» - «Запрошуємо на чай» під гаслом «Мороз снігом замітає це лютий справу добре знає. І нині саме в цей момент, збирає друзі в чай-банкет»;

  • «Тиждень економічних дисциплін» до Дня захисту прав споживачів. Будо розроблено буклет та стенд «Ви маєте це знати», змонтовано відеоролик «Пригоди споживача».

Організовано зустріч з поетом «Поезія - це сіль буття, закоханих сердець биття…»

        Участь у Шевченківському тижні - інформаційна акція «Знайомий і незнайомий Шевченко».

        До ювілейної 150-ї річниці з дня народження Лесі Українки проведено літературно-музичну композицію «Як парость виноградної лози плекайте мову…»

        Під час змішаної форми навчання було розміщено інформацію у соціальній мережі Фейсбук та у Вайбер щодо творчості Остапа Вишні, річниці Чорнобильської трагедії, до Дня пам’яті і примирення, Дня Європи.

Протокол зборів трудового колетиву № 5

bottom of page