Гімн ліцею
Слова та музика Білого І.І.
З усіх усюд покликав нас ліцей,
Зібрав в свої майстерні, світлі класи.
Ми повні мрій, творінь, нових ідей-
Навчіть. Навчить нас, добрий майстре!
Приспів:
Ми з комп’ютером на ти,
Шануєм працю робітничу:
Варить метал, пекти торти,
Вславляти труд – наш добрий звичай.
Ми гордо прапор праці пронесем
І будем гідні честі ліцеїста.
Сміливо і рішуче в завтра йдем,
Прославим робітниче наше місто
УВАГА!!!
Тримаємо курс на перемогу!!!
Синельниківський професійний ліцей щиро вітає всіх учасників освітнього процесу, з новим навчальним роком. Йдемо до ПЕРЕМОГИ!!!
СВІТЛА ТА ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЮ УКРАЇНИ
"Не зупиеяємось! Навчаємось! Адже ми не переможні"!!!
Біль від втрати наших ЗАХИСНИКІВ не вщухає в серцях...
Синельниківський професійний ліцей долучівся до онлайн-флешмобу онлайн-квесту "Перемагали раніше - переможемо й зараз"!!! В рамках навчально-розважального проєкту "Моє патріотичне літо"
Заява для вступу до Синельниківського професійного ліцею за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/1eJtHGgIZeO636u2BxluqLkmZ75_87L8ixNrUhERv3ww/edit?usp=sharing
Реєстрація для ВПО
Державні заклади професійної (професійно-технічної) освіти Дніпропетровської області пропонують здобувачам освіти з числа внутрішньо переміщених осіб з інших областей України продовжити навчання на своїй базі доступними можливостями та наявними ресурсами закладів.
Консультації з зазначеного питання можна отримати у Навчально-методичному центрі професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області за телефоном 066-575-11-46, а також заповнити анкету за наступним посиланням: https://forms.gle/Sx3qDFV9Fo7CFDc5A
Разом крокуємо до перемоги!
20 лютого шануймо подвиг Героїв Небесної Сотні. Минають роки, а Революція Гідності залишається відображенням незламності українського люду, нашої волі та непереможності. Схиляємо голови перед Героями, які віддали життя заради світлого майбутнього нашої країни. Людина живе стільки, скільки її пам’ятають. Герої Небесної Сотні завжди житимуть у пам’яті кожного. Слава Україні!
#Україна_в_серці Синельниківський професійний ліцей приєднався до флеш-мобу до Дня Єднання України
Громадська організація “Безбар’єрність”,в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської, створила мультфільм, "Без бар’єрів",щоб в ігровій формі показати важливість толерантного спілкування. Що те, як ми говоримо до людини, може або її надихнути, або відкинути за бар’єри. https://www.youtube.com/watch?v=_qHmrzwHohQ&t=24s Мультфільм про довідник безбар'єрності YOUTUBE.COM
З кожним роком все більше українських дітей користується Інтернетом у повсякденному житті. Можливість підключитися до мережі не тільки від ПК, а й за допомогою мобільного ґаджету, сприяє цій тенденції. Інтернет надає дітям та молоді неймовірні можливості для здійснення відкриттів, спілкування й творчості. Проте, оскільки з самого початку Інтернет розвивався без будь-якого контролю, сьогодні він містить величезну кількість інформації, причому далеко не завжди безпечної. У зв'язку із цим виникає проблема забе
В Синельникіському професійному ліцеї розпочато Концепцію фізичної рухової активності. Здобувачі освіти кожного дня приділяють декілька хвилин руховій активності, задля збереження гарного фізичного стану.
28. 01.22 для здобувачів освіти Синельниківського професійного ліцею, І. В. Криворудченко проведено захід з нагоди відзнаки річниці бою під Крутами, що в Україні символічно відзначається 29 січня. Бій який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
Пройду не раз відомими шляхами, Де страх в повітрі висне до цих пір, І хоч усе вже поросло мохами, Його ніхто забути не зумів. Це Голокост – всього одне лиш слово, Та його сенс – пекучий болі жар, Вбивали всіх!.. старого і малого, І мало хто життя порятував У Синельникіському професійному ліцеї з нагоди вшанування ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ, проведено тематичну лінійку, та викладачем історії Мажарою Л. В. урок-реквієм "Бабин Яр: без права на забуття
24 січня - Міжнародний день освіти. Освіта запорука миру, злагоди й процвітання. На освіту заслуговує кожен з нас, незалежно від національності, статі чи соціального стану. Навчаймося, аби творити спільне щасливе майбутнє
Я співаю про тебе, прекрасна країно, Де хлібами духмяними вкриті поля, І про шлях твій до волі, моя Україно, Незалежна та славна слов'янська земля! Сьогодні у Синельникіському професійному ліцеї відбулася низка заходів приурочених до Дня Соборності України.
"Ну що б, здавалося слова... Слова то голос - більш нічого. А серце б'ється ожива, як їх почує!" 9 листопада українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято – День української писемності та мови. Колектив Синельникіського професійного ліцею прийняв участь у радіодиктант із нагоди свята.
Шановна ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА!!!
Щиро вітаємо Вас з професійним святом духовності, мудрості і знань – Всеукраїнським днем бібліотек! Щиро бажаємо Вам земних благ, радості і натхнення, вдячності від любителів книги, професійного злету, цікавих зустрічей і відкриттів. Хай це свято дарує вам чудовий настрій та теплі слова від всіх, хто вважає бібліотеку джерелом для здобуття знань, а робота приносить тільки задоволення. Зичемо Вам і вашим близьким міцного здоров’я, благополуччя, достатку,прихильності долі!!!
#Пам'ятаємоБабинЯр_ПТО_Дніпропетровщина. У Синельникіському професійному ліцеї проведено тематичну лінійку з нагоди 80х роковин з моменту початку масових розстрілів єврейського населення у Бабиному Яру. У 1941 році тут розстріляно 34 тисячі мирних жителів міста Києва, винних лише у тому, що вони були євреями. За всі роки війни тут убито понад 100 тисяч людей – євреїв, українців, ромів, людей інших національностей, – а також військовополонених, пацієнтів психіатричної лікарні та інших жертв нацистської машин
22.09. до Синельниківського професійного ліцею завітали фахівці служби у справах дітей міської ради Наталія СІТАЛО та Синельниківський міський центр соціальних служб для сім'ї дітей та молоді Тетяна МАРТИНЧУК . Зі здобувачами освіти проведено тренінг на тему: "Протидія вчинення домашнього насильства та насильства по відношенню до дитини". Також спеціалісти нагадали про поняття булінгу, особливо по відношенню до педагога та злочини на сексуальному підгрунті.
У Синельникіському професійному ліцеї відбулась зустріч із випускниками минулих років Шевчуком Владом та Ершовим Владом. З метою мотивації до військової служби та популяризації праці згідно обраної професії. Дякуємо хлоці та легкої вам служби!
10.09. здобувачі освіти Синельниківського професійного ліцею передали 48 ДПРС ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області, майору служби ЦЗ А. В. Журавльову, та ГО "Добровільній організації". Розроблений майстром в. н., Швець Є. Р пристрій для стаціонарного закріплення пожежних шлангів. Призначення: гасіння пожежі в окремому місці, перекачка води під час повені. Пристрій з радістю прийняли на озброєння.
У Синельникіському професійному ліцеї, в рамках Олімпійського тижня проведено змагання з футболу. Дякуємо хлопцям за участь та вітаємо з ПЕРЕМОГОЮ . Група # 4-І місце, # 5- ІІ місце, група #3-ІІІ місце.
В Синельникіському професійному ліцеї проведено Олімпійський тиждень під дивізом "Швидше, Вище, Сильніше разом"
Всесвітній день запобігання самогубствам або Всесвітній день запобігання суїциду— міжнародна дата, яка відзначається по всій планеті щорічно, починаючи з 2003 року, 10 вересня, з метою сприяння діяльності щодо запобігання самогубств у всьому світі. До Синельниківського професійного ліцею завітали представники ювенальної превенції Шило В. А., та Вікторія Лесь, які провели лекцію для здобувачів освіти про цінність життя.
19.08 Педагогічний колектив Синельниківського професійного ліцею на чолі з директором Володимиром БУРЛАКОВИМ організовано відвідали центр вакцинації.
Як ж, як зауважує Елізабетта Ґроппеллі, італійська вірусологиня та викладачка з питань глобального здоров’я:
На всіх [рівнях суспільства] нам потрібно ... знайти спосіб, як безпечно жити й працювати. І, знову ж таки, мова не про те, щоб змусити вірус зникнути. А про те, щоб навчитися жити з ним. Про те, щоб знайти компроміс, який поважатиме нас як індивідів, поважатиме наше суспільство та братиме до уваги цей бридкий патоген»
Здобувачі освіти Синельниківського професійного ліцею прийняли участь у VI Всеукраїнському національно-патріотичному конкурсі "МИ - ПАТРІОТИ УКРАЇНИ". Вітаємо!!!
Заходи
щодо проведення тижня охорони праці
в Синельниківському професійному ліцеї
Девіз тижня: «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи –
ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР»
Згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 щороку 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці. За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР».
Через пандемію COVID-19 уряди країн, роботодавці, працівники та населення в цілому стикнулися з безпрецедентними викликами, пов’язаними з вірусом SARS-CoV-2, та численними наслідками, які він спричинив у сфері праці. Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.
З того часу, як на початку 2020 року пандемія COVID-19 перетворилася на кризу світового масштабу, вона спричинила глибокий вплив на всі сфери життя. Пандемія торкнулася майже кожного аспекту світу праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків щодо безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), що виникли внаслідок ужиття заходів з ослаблення поширення вірусу. Зміщення в бік нових форм організації праці, зокрема масштабний перехід на дистанційну роботу, наприклад, створило багато можливостей для працівників, але викликало потенційні ризики щодо БЗР, зокрема психосоціальні ризики та ризики насильства.
У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції 2006 року про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі (№ 187) . У доповіді до Всесвітнього дня висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охрони здоров՚я на роботі, як на національному рівні, так і на рівні підприємств.
МОП скористається цією можливістю для покращення обізнаності та стимулювання діалогу щодо важливості створення стійких систем БЗР та інвестування коштів у них, для чого будуть висвітлені як регіональні, так і національні приклади зменшення і попередження поширення COVID-19 на робочому місці.
Психологічну допомогу та підтримку можна отримати за номерами телефонів:
1. Національна гаряча лінія з питянь протидії насильству та захисту прав дитини (Пн-Пт з 12:00до 16:00)
0800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних
16 111 (безкоштовно з мобільних)
2. Онлайн консультація для підлітків в Teenergizer.
3. Чат -бот у Telegram i Viber допоможе дізнатись, куди звертатись за допомогою.
ІНФОРМАЦІЯ
ПРО ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ ЕКОНОМІЧНИХ ДИСЦИПЛІН У СИНЕЛЬНИКІВСЬКОМУ ПРОФЕСІЙНОМУ ЛІЦЕЇ
В Синельниківському професійному ліцеї з 15 по 19 березня 2021 року пройшли заходи в рамках тематичного тижня економічних дисциплін до всесвітнього Дня захисту прав споживачів. Організаторами тижня були викладачі Швець Г.Ф. та Каляєва О.М.
Розпочався тиждень тематичною лінійкою, на якій учні прочитали власний вірш «Не купуй кота в мішку, оголосили початок акції «Я знаю свої споживчі права». Творча група учнів виготовила буклет, стенд «Ви маєте це знати», листівки, зняла відеоролик «Пригоди споживача», у стилі гумору.
На відкритій виховній годині «Економіка: просто про складне» викладач економіки Швець Г.Ф. презентувала учням комікси Майкла Гудвіна «Економіка, як вона працює» та
книги Яніса Варуфакіса «Розмови з донькою про економіку». А потім ліцеїсти вирушили в економічну мандрівку разом з автором відео Реєм Даліо «Як працює економічна машина». Учні виготовили стенд на тему
« Як ми можемо зменшити шкоду довкілля» під керівництвом викладача громадянської освіти ЩербакД.В..
Формування економічної компетентності майбутніх кваліфікованих робітників – важливе завдання. А проведення тижнів економічних дисциплін сприяє вирішенню цих завдань.
В Синельникіському професійному ліцеї відбулися змагання з гімнастичного триборства серед дівчат - комплекс багатоборства, що складається з трьох видів фізичних вправ або з вправ із трьох видів спорту. Вітаємо! Дівчата, вы найкращі!!! 🏆
#МитебенезабулиТарасе. В Синельникіському професійному ліцеї розпочався Шевченківський тиждень, присвячений 207 річниці з дня народження Т. Г. Шевченка. Традиційно тиждень розпочався тематичною лінійкою. Вірші Тараса Григоровича Шевченка повинен знати кожен, адже "Кобзар" – це друга Біблія для українців. Розгортаєш, і: "Ну що б, здавалося слова… Слова та голос – більш нічого. А серце б'ється – ожива, як їх почуєш…". І слова Шевченка – справді особливі, зокрема тим, що актуальні й досі.
Дорогі наші жінки, найпривабливіші і найдобріші! Любі наші дружини, донечки, матері, тещі, подруги і всі-всі представниці прекрасної статі! Синельниківський професійний ліцей щиро та від усього серця вітає Вас зі святом 8 березня! Бажаємо, щоб ваші серця належали тим, хто любить і обожнює вас, щоб кожен день ви відчували турботу, відданість, вірність, допомогу і підтримку! Кохайте самі і будьте завжди коханими, залишайтеся такими ж неповторними, ніжними і теплими! Щастя вам, радості й удачі завжди і в усьом
26.02.21 в рамках тижня з професії "Кухар. Кондитер" в Синельникіському професійному ліцеї, відбувся виховний захід "Запрошуємо на чай! " під гаслом: Морозить, снігом замітає: Це лютий страву добре знає. І миті, саме в цей момент '', Збирає друзів чай-бенкет! В цей сонячний зимовий день в приміщені бібліотеки поєдналися магія смаку чаю та книги. Дане дійство організували майстри в/н Тетерятник Л. І., Скляренко Л. А.,класний керівник Гр. 10 Літау Л.О., бібліотекарь Каляєва О. М. А також залучені здобувачі ос
#Вступ2021ПрофосвітаДніпропетровщини. Магія кулінарії в Синельникіському професійному ліцеї не закінчуюється. В рамках тижня з професії юні кухарі групи 6 були залучені у конкурсі професійної майстерності "Приготування салату Хмельнициго "
#ЛесяУкраїнка Так! я буду крізь сльози сміятись, Серед лиха співати пісні, Без надії таки сподіватись, Буду жити! Геть думи сумні! В Синельникіському професійному ліцеї проведено Літературно-музичну композицію "Як парость виноградної лози плекайте мову...", присвячену 150-й річниці з Дня народження Лесі Українки - великої української поетеси, драматурга, перекладачки та культурної діячки. Висловлюємо вдячність Стрельцовій А. І., та здобувачам освіти за прекрасний захід!
#Вступ2021ПрофосвітаДніпропетровщини. Вже 21 рік поспіль 21 лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Тож в Синельниківському професійному ліцеї проведено тематичну лінійку до цієї знаменної дати. Це свято не лише нагадує про культурне розмаїття і багатомовність світу, а й про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні. Українці виборювали своє право говорити українською понад 350 років. І сьогодні відстоювати його має кожен громадянин, адже, як відомо, без мови рідної й народу рідного
23.02. в Синельникіському професійному ліцеї відбулись змагання з гирьового спорту. Гирьовий спорт — силовий вид спорту, який ґрунтується на підніманнях гирі максимальну кількість разів за визначений проміжок часу. Привітаємо призерів змагань: Моторіна Євгена Гр. 1, Мирошниченка Сергія та Найдьонова Данила гр. 2, Рудеса Михайла гр. 6.🎉💪🏆
#Вступ2021ПрофосвітаДніпропетровщини. В Синельникіському професійному ліцеї розпочався тиждень з професії "Кухар - Кондитер". 22.02 за участю здобувачів освіти груп 6 та 10, та викладача спец технології Візніченко Н. В., а також майстра в/н. Тетерятник Л. І., було проведено семінар-практикум "Декорування холодних страв соусами та заправками".
29 січня 2021 року
29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.
Важливі акценти
-
Бій під Крутами став успішною оборонною операцією. Наступ переважаючих сил ворога було зупинено на декілька днів. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу.
-
Брестський мир означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.
-
Незалежність Української Народної Республіки довелося захищати від російської військової агресії на початках силами добровольчих формувань.
-
Згодом українські війська за підтримки німецьких та австро-угорських (завдяки Брестському договору) звільнили від більшовиків всю територію України.
-
Події Української революції засвідчили: державність без армії неможлива.
-
Сміливість та жертовність крутянців зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому героїв Крут у публіцистиці часто називають “першими кіборгами”.
Історична довідка
Перша незалежність
У 1917 році постала Українська Центральна Рада, згодом була створена Українська Народна Республіка.
Прихід до влади у Росії більшовиків у листопаді 1917 року становив загрозу для України. Вони прагнули встановити контроль над Україною. У грудні більшовицький уряд Росії (Рада народних комісарів) направив ультиматум Українській Центральній Раді. У ньому йшлося про виконання таких умов: дозволити переміщення більшовицьких військ в Україні, не пропускати із фронту (Першої світової війни) на Дон антибільшовицькі сили і відмовитися від утворення окремого Українського фронту. Українці відхилили вимоги і звинуватили більшовицьку Росію у втручанні у внутрішні справи України та розпалюванні ворожнечі. Раднарком, своєю чергою, оголосив Центральну Раду “в стані відкритої війни проти Радянської влади в Росії і на Україні”.
7 січня 1918 року більшовики оголосили загальний наступ на Україну. У середині січня 1918-го вони встановили контроль майже на всьому Лівобережжі та просувалися на Київ. За таких умов 22 січня 1918 року Українська Центральна Рада ІV Універсалом проголосила незалежність Української Народної Республіки.
Напередодні бою
Більшовицькі сили наступали на Київ з двох напрямків. Загін під командуванням Михайла Муравйова просувався Полтавщиною, в той час як на Чернігівщині діяв 1-й Мінський революційний загін на чолі з Рейнгольдом Берзіним. Вважаючи полтавський напрямок найбільш загрозливим, українське командування спрямувало туди найбоєздатніші частини, зокрема, Січових стрільців та Гайдамацький кіш Слобідської України.
Всупереч розрахункам, основні сили загону Муравйова вирушили на з'єднання з Мінським революційним загоном. 28 січня вони заволоділи ключовим пунктом української оборони на Чернігівщині – станцією Бахмач. Здавалося, більше нічого не завадить більшовицькому наступу на Київ.
На підступах до столиці Муравйов закликав: “Наше бойове завдання – взяти Київ... Жаліти київських мешканців нема чого, вони терпіли гайдамаків – нехай знають нас і одержать відплату. Жодного жалю до них! Кров’ю заплатять вони нам. Якщо треба, то каменя на камені не залишимо".
Проте вже наступного дня на станції Крути їхній наступ зупинили українські частини, до яких підійшло підкріплення – курсанти Київської юнацької військової школи імені Богдана Хмельницького сотника Аверкія Гончаренка та добровольці Помічного студентського куреня Січових стрільців (18-20-річні юнаки з Університету святого Володимира, Українського народного університету, Київської гімназії Кирила та Мефодія). До курсантів юнацької школи, студентів і гімназистів приєдналося ще десь 80 добровольців із підрозділів Вільного козацтва з Ніжина.
Перші кіборги
29 січня 1918 року в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв при 16 кулеметах та з однією гарматою на залiзничнiй платформi. У росіян була десятикратна перевага в живій силі, мали бронепотяг та артилерію.
Військами УНР під Крутами командував Аверкій Гончаренко. Завдяки вигідній позиції і героїзму бійців українцям вдалося завдати росіянам значних втрат і стримати наступ до темряви. Потім під тиском ворога більшість підрозділів організовано відступили до ешелонів на станції неподалік і вирушили в бік Києва, руйнуючи за собою залізничні колії. Але одна студентська чота – 27 юнаків, – заблукавши у темряві, повернулася до станції Крути, яка на той час уже була зайнята більшовиками. Вони потрапили в полон. Полонених катували, а потім стратили. Згодом частину героїв поховали на Аскольдовій могилі у Києві.
На сьогоднi вiдомi прiзвища 20 з них. Це студенти Народного унiверситету Олександр Шерстюк, Ісидор Пурик, Борозенко-Конончук, Головащук, Чижов, Сiрик, Омельченко (сотник); студенти Київського унiверситету святого Володимира Олександр Попович, Володимир Шульгин, Микола Лизогуб, Божко-Божинський, Дмитренко, Андрiїв; гiмназисти 2-ї Кирило-Мефодiївської гiмназiї Андрiй Соколовський, Євген Тернавський, Володимир Гнаткевич, Григiр Пiпський, Іван Сорокевич, Павло Кольченко (прапорщик), Микола Ганкевич.
Загалом у бою під Крутами загинуло з української сторони, за різними оцінками, 70–100 осіб.
Втрати бiльшовицьких вiйськ сягали 300 воякiв.
Брестський мирний договір
Затримавши ворога на чотири дні, українські війська дали змогу уряду укласти Брестський мир між Українською Народною Республікою і державами Четверного союзу. Перемовини закінчилися 9 лютого 1918 року підписанням Брестського мирного договору. Він визначав:
-
визнання Четверним союзом самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин;
-
перехід Холмщини та Підляшшя до складу України; Східна Галичина та Буковина мали бути виділені в окремий коронний край Австро-Угорщини;
-
кордон із Польщею, що мав бути визначений комісією “на основі етнографічних відносин і бажань людности”;
-
відмову сторін від взаємних претензій на відшкодування збитків, спричинених війною;
-
обмін військовополоненими та встановлення дипломатичних відносин;
-
постачання УНР іншій стороні до 31 липня 1918 року 60 мільйонів пудів хліба, 2750 тисяч пудів м’яса, іншу сільгосппродукцію та промислову сировину.
Тим часом 4 лютого 1918 року більшовицькі війська Михайла Муравйова підійшли до Києва. Під гуркіт гармат Центральна Рада приймала найрадикальніші закони – про ліквідацію права власності на землю та демобілізацію.
Через два дні почався масований артилерійський обстріл, ще через 3 дні муравйовці ввірвалися в місто. Розгорнулося мародерство і полювання на українських чиновників, офіцерів, усіх “підозрілих”. Жертвами “червоного терору” стали декілька тисяч киян. Вже наприкінці лютого 1918 року завдяки підтримці німецьких та австро-угорських військ українці почали звільнення України від більшовиків. У квітні було звільнено майже всю Україну.
Бій під Крутами став боєм за майбутнє України.
25 січня 2021 року
Здобувачі освіти Синельниківського професійного ліцею прийняли участь у І турі обласних онлайн-курсів з соціології, проведених комунальним позашкільним навчальним закладом "Мала академія наук учнівської молоді" Дніпропетровської обласної ради"
Отримали сертифікати: Криворудченко Андрій і Борщевський Владислав.
Вітаємо!!!
10/08/20
10/08/20
30 вересня, в день святкування Всеукраїнського Дня бібліотек, в ліцеї пройшов бібліотечний урок «Знайомство з ліцейною бібліотекою»,який підготувала і провела бібліотекар ліцею Каляєва О.М. Першокурсники групи № 4 професії «Слюсар з ремонту рухомого складу» згадали історію створення бібліотек, самі побували в ролі бібліотекаря, ознайомились із хіт-парадом книжок із ліцейної бібліотеки, взяли участь у вікторині на кращого знавця бібліотеки, і, звісно, стали читачами бібліотеки, заповнивши читацькі формуляри.
08/23/20
Щиро вітаємо Вас із визначним святом — Днем незалежності України! Бажаю успіхів і плідної праці на благо українського народу. Нехай це свято додасть Вам наснаги і творчих здобутків в ім'я процвітання нашої незалежної Батьківщини. Від усієї душі зичу Вам і вашій родині міцного здоров'я, щастя і благополуччя!
◄
1 / 1
►